Europassy już rozdane!

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie odbyła się konferencja, której celem było upowszechnianie rezultatów Projektu Erasmus+, jak i podsumowanie pierwszej jego części. W roku szkolnym 2016/2017 dwie 10-osobowe grupy uczniów wyjechały na miesięczną praktykę zawodową. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk zdobywali doświadczenie w Portugalii, a technik agrobiznesu w Hiszpanii.

Podczas konferencji uczestnicy przedstawiali wykonane przez siebie prezentacje multimedialne, zawierające informacje na temat pracy, nowych doświadczeń, nauki zawodu, programu kulturowego (np. zwiedzanie Barcelony, Girony, wybrzeża Costa Brava, Porto, Bragi). Nagrodzone zostały 3 prezentacje, które otrzymały "czeki" do realizacji :). Gratulujemy zwycięzcom!

Czytaj więcej...

Rusza rekrutacja do nowego projektu!

W poniedziałek 3 października 2016r. ZSP Bierutów rozpoczyna rekrutację w roku szkolnym 2016/2017 do projektu „Praktyka zagraniczna drogą do europejskich kompetencji zawodowych” realizowanego w ramach Programu Erasmus+. Projekt będzie realizowany przez dwa lata i weźmie w nim udział 40 uczniów z naszej szkoły. W obecnym roku szkolnym projekt kierowany jest do:

  • 10 uczniów technikum w zawodzie technik informatyk, którzy będą odbywać praktykę w centrum szkoleniowym w okolicach Porto w Portugalii,
  • 10 uczniów technikum w zawodzie technik agrobiznesu, którzy będą odbywać praktykę w gospodarstwie ekologicznym Can Sala w okolicach Girony w Hiszpanii.

Czytaj więcej...