Zajęcia zorganizowane przez 2 kompanię regulacji ruchu w Oleśnicy

15.03.2019 roku klasa I LO uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez 2 kompanię regulacji ruchu  w Oleśnicy. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu na temat działania tej  jednostki     w Oleśnicy i  ogólnych zadań kompanii regulacji ruchu. Następnie przeprowadzona została  musztra poprzedzona rozgrzewką. A ponieważ przebiegała sprawnie i  prowadzący pochwalił uczniów, rozpoczęła się kolejna część  zajęć: poznanie rodzajów broni, składanie i rozkładanie, zabezpieczanie, sposób przekazywania broni , przygotowanie do oddania strzału oraz strzelanie. Kolejnym punktem programu były zajęcia z zastosowaniem elementów SERE. Zadaniem uczniów było rozpalenie ogniska za pomocą krzesiwa po wcześniejszym zebraniu w terenie niezbędnego materiału do podtrzymania ognia. Ogień udało się rozpalić i można było przy nim ogrzać zmarznięte dłonie.

Zajęcia w AWL 18.01.2019

18.01.19 w piątek byliśmy na kolejnych zajęciach  w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Zostaliśmy podzieleni na grupy i pod opieką przydzielonych podchorążych uczestniczyliśmy w różnych zajęciach. Były zarówno zajęcia sportowe(elementy walk bokserskich) jak i teoretyczne-„ Wybrane zagadnienia z zakresu pola walki” ( i tu przydała nam się wiedza zdobyta wcześniej podczas zajęć z elementów taktycznego ratownictwa medycznego) , „Logistyka wojskowa” oraz „ Wprowadzenie do SERE”.  Wyzwania były duże, ale jak zawsze daliśmy radę!

Elementy ratownictwa taktycznego w AWL

11.12.2018 roku kolejny raz pojechaliśmy  do  Akademii  Wojsk Lądowych. Zostaliśmy zaproszeni przez Medyczne Cywilno-Wojskowe Koło Naukowe na wykłady i warsztaty pt. „ Elementy ratownictwa taktycznego”. Pierwsza część spotkania składała się z trzech wykładów  dotyczących: ewakuacji poszkodowanego, tamowania krwotoków, badania urazowego typu MARCHE. Następnie odbyły się warsztaty w sześciu  punktach instruktorskich. Mieliśmy okazję wykorzystać w praktyce to co usłyszeliśmy podczas wykładów. Później odbyła się symulacja ewakuacji w formie zawodów. Nasza drużyna godnie reprezentowała szkołę i została uznana za najbardziej zgrany, zorganizowany  najlepiej współpracujący zespół.

Obchody Dnia Podchorążego w Akademii Wojsk Lądowych

28.11.2018 roku  uczestniczyliśmy   w corocznym święcie Dnia Podchorążego  w Akademii  Wojsk Lądowych im.  gen. T. Kościuszki   we Wrocławiu.  W ramach obchodów święta  uczelni  mieliśmy okazję sprawdzić się na symulatorze pojazdu   „JASKIER”, czy poznać tajniki strzelania z wykorzystaniem urządzenia szkolno- treningowego do broni strzeleckiej „ŚNIEŻNIK”. Później ćwiczyliśmy  elementy musztry, a następnie mogliśmy sprawdzić swoje siły poznając zadania z egzaminu sprawnościowego dla kandydatów na AWL. Później mogliśmy także poznać możliwości broni strzeleckiej.

Czytaj więcej...

Klasa mundurowa na lotnisku

W czwartek, 22.11.18 roku mieliśmy okazję zwiedzić Port Lotniczy im. M. Kopernika we Wrocławiu. Naszym przewodnikiem po wrocławskim lotnisku był Pan Rafał Kaczmarski. Po ubraniu kamizelek odblaskowych i przejściu odprawy, mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający i ułatwiający bezpieczną i szybką obsługę pasażerów. Mogliśmy również posłuchać o historii lotniska a także o specyfice pracy: Lotniskowej Straży Pożarnej, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i straży celnej. Ponadto mogliśmy się dowiedzieć jak funkcjonuje lotniskowe laboratorium , a nawet osobiście doświadczyć działania lustra weneckiego.