Klasa mundurowa na lotnisku

W czwartek, 22.11.18 roku mieliśmy okazję zwiedzić Port Lotniczy im. M. Kopernika we Wrocławiu. Naszym przewodnikiem po wrocławskim lotnisku był Pan Rafał Kaczmarski. Po ubraniu kamizelek odblaskowych i przejściu odprawy, mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający i ułatwiający bezpieczną i szybką obsługę pasażerów. Mogliśmy również posłuchać o historii lotniska a także o specyfice pracy: Lotniskowej Straży Pożarnej, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i straży celnej. Ponadto mogliśmy się dowiedzieć jak funkcjonuje lotniskowe laboratorium , a nawet osobiście doświadczyć działania lustra weneckiego.

Z kolejną wizytą w AWL Wrocław

W dn. 28.09.2018 r. klasy mundurowe uczestniczyły w zajęciach sportowo- wojskowych. Wspólnie z podchorążymi ćwiczyli musztrę oraz odbyli zajęcia z rozpoznania w terenie. A oto kilka zdjęć.

Odwiedziny w 10 pułku dowodzenia we Wrocławiu

1 i 2 klasa mundurowa w dniu 24.09.2018 r. przybyła z wizytą do 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby w tej jednostce oraz mieli okazję obejrzeć Salę Tradycji, gdzie zgromadzono sprzęt łączności starej generacji. Następnie zapoznali się z nowoczesnym sprzętem łączności będącym na wyposażeniu jednostki, strzelnicą, OSF oraz halą sportową. Uczniowie mogli również zobaczyć pokaz dotyczący działań na polu walki m.in.:  ewakuacji rannego, przygotowany przez żołnierzy pułku.

A oto kilka zdjęć z tej wizyty.

MUNDURÓWKA NA ZAWODACH

W dniu 06.09.2018 r. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu i Wojskowy Komendant Uzupełnień we Wrocławiu przeprowadzili Eliminacje Wojewódzkie do IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych, na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.
W zawodach sportowo – obronnych wzięła udział młodzież z 14 - stu szkół z województwa dolnośląskiego.

Drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:
- marszobieg zespołowy;
- strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks;
- rzut granatem na celność;
- częściowe składanie i rozkładanie kbk AK na czas.

Wszystkie drużyny musiały wykazać się pracą zespołową, która miała niewątpliwy wpływ na zwycięstwo. Najbardziej wyczerpujący okazał się marszobieg na 3000 m podczas, którego cała drużyna musiała się wspólnie motywować i wspierać, aby osiągnąć jak najlepszy czas.
Przeprowadzone Eliminacje dały uczniom możliwość weryfikacji własnych umiejętności i nabycia doświadczenia, które mogą wykorzystać w kolejnych zawodach.

https://wkuwroclaw.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2018-09-06m-eliminacje-wojewodzkie-do-iv-centralnego-zlotu-klas-mundurowych/

Klasa Mundurowa na szkoleniu!

W dniach od 04 – 08.06.2018r. na terenie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie uczniowie klasy mundurowej pod kierownictwem przedstawicieli Wydziału Wychowawczego AWL wzięli udział w zgrupowaniu z przysposobienia obronnego. Na zgrupowaniu spotkali się kadeci z Kruszwicy, Wschowy, Kamiennej Góry i Henrykowa.

Uczniowie zdobyli nowe umiejętności z zakresu taktyki, bytowania, regulaminów, strzelania z broni   pneumatycznej, musztry oraz podstaw łączności. W ramach zgrupowania zorganizowano również zawody użyteczno-bojowe „Gra taktyczna Lider” o puchar Rektora-Komendanta AWL. Uczniowie rywalizowali indywidualnie i drużynowo w takich konkurencjach jak: marsz kondycyjny, gra terenowa połączona z bytowaniem w lesie. Zorganizowano również tradycyjne zawody sportowe, których zadaniem było sprawdzenie szybkości, zwinności, siły oraz wytrzymałości zawodników.

Tytuł „Najlepszy Kadet” otrzymała Nicola Szylle. Rywalizowano również o tytuł najlepszego strzelca. Tutaj najlepszym okazał się nasz uczeń Patryk Bęben. W zawodach ogólnych zdobyliśmy 3 miejsce.