Zajęcia w AWL 18.01.2019

18.01.19 w piątek byliśmy na kolejnych zajęciach  w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Zostaliśmy podzieleni na grupy i pod opieką przydzielonych podchorążych uczestniczyliśmy w różnych zajęciach. Były zarówno zajęcia sportowe(elementy walk bokserskich) jak i teoretyczne-„ Wybrane zagadnienia z zakresu pola walki” ( i tu przydała nam się wiedza zdobyta wcześniej podczas zajęć z elementów taktycznego ratownictwa medycznego) , „Logistyka wojskowa” oraz „ Wprowadzenie do SERE”.  Wyzwania były duże, ale jak zawsze daliśmy radę!

Elementy ratownictwa taktycznego w AWL

11.12.2018 roku kolejny raz pojechaliśmy  do  Akademii  Wojsk Lądowych. Zostaliśmy zaproszeni przez Medyczne Cywilno-Wojskowe Koło Naukowe na wykłady i warsztaty pt. „ Elementy ratownictwa taktycznego”. Pierwsza część spotkania składała się z trzech wykładów  dotyczących: ewakuacji poszkodowanego, tamowania krwotoków, badania urazowego typu MARCHE. Następnie odbyły się warsztaty w sześciu  punktach instruktorskich. Mieliśmy okazję wykorzystać w praktyce to co usłyszeliśmy podczas wykładów. Później odbyła się symulacja ewakuacji w formie zawodów. Nasza drużyna godnie reprezentowała szkołę i została uznana za najbardziej zgrany, zorganizowany  najlepiej współpracujący zespół.

Obchody Dnia Podchorążego w Akademii Wojsk Lądowych

28.11.2018 roku  uczestniczyliśmy   w corocznym święcie Dnia Podchorążego  w Akademii  Wojsk Lądowych im.  gen. T. Kościuszki   we Wrocławiu.  W ramach obchodów święta  uczelni  mieliśmy okazję sprawdzić się na symulatorze pojazdu   „JASKIER”, czy poznać tajniki strzelania z wykorzystaniem urządzenia szkolno- treningowego do broni strzeleckiej „ŚNIEŻNIK”. Później ćwiczyliśmy  elementy musztry, a następnie mogliśmy sprawdzić swoje siły poznając zadania z egzaminu sprawnościowego dla kandydatów na AWL. Później mogliśmy także poznać możliwości broni strzeleckiej.

Czytaj więcej...

Klasa mundurowa na lotnisku

W czwartek, 22.11.18 roku mieliśmy okazję zwiedzić Port Lotniczy im. M. Kopernika we Wrocławiu. Naszym przewodnikiem po wrocławskim lotnisku był Pan Rafał Kaczmarski. Po ubraniu kamizelek odblaskowych i przejściu odprawy, mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający i ułatwiający bezpieczną i szybką obsługę pasażerów. Mogliśmy również posłuchać o historii lotniska a także o specyfice pracy: Lotniskowej Straży Pożarnej, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i straży celnej. Ponadto mogliśmy się dowiedzieć jak funkcjonuje lotniskowe laboratorium , a nawet osobiście doświadczyć działania lustra weneckiego.

Z kolejną wizytą w AWL Wrocław

W dn. 28.09.2018 r. klasy mundurowe uczestniczyły w zajęciach sportowo- wojskowych. Wspólnie z podchorążymi ćwiczyli musztrę oraz odbyli zajęcia z rozpoznania w terenie. A oto kilka zdjęć.