Odwiedziny w 10 pułku dowodzenia we Wrocławiu

1 i 2 klasa mundurowa w dniu 24.09.2018 r. przybyła z wizytą do 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką służby w tej jednostce oraz mieli okazję obejrzeć Salę Tradycji, gdzie zgromadzono sprzęt łączności starej generacji. Następnie zapoznali się z nowoczesnym sprzętem łączności będącym na wyposażeniu jednostki, strzelnicą, OSF oraz halą sportową. Uczniowie mogli również zobaczyć pokaz dotyczący działań na polu walki m.in.:  ewakuacji rannego, przygotowany przez żołnierzy pułku.

A oto kilka zdjęć z tej wizyty.

MUNDURÓWKA NA ZAWODACH

W dniu 06.09.2018 r. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu i Wojskowy Komendant Uzupełnień we Wrocławiu przeprowadzili Eliminacje Wojewódzkie do IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych, na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.
W zawodach sportowo – obronnych wzięła udział młodzież z 14 - stu szkół z województwa dolnośląskiego.

Drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach:
- marszobieg zespołowy;
- strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks;
- rzut granatem na celność;
- częściowe składanie i rozkładanie kbk AK na czas.

Wszystkie drużyny musiały wykazać się pracą zespołową, która miała niewątpliwy wpływ na zwycięstwo. Najbardziej wyczerpujący okazał się marszobieg na 3000 m podczas, którego cała drużyna musiała się wspólnie motywować i wspierać, aby osiągnąć jak najlepszy czas.
Przeprowadzone Eliminacje dały uczniom możliwość weryfikacji własnych umiejętności i nabycia doświadczenia, które mogą wykorzystać w kolejnych zawodach.

https://wkuwroclaw.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2018-09-06m-eliminacje-wojewodzkie-do-iv-centralnego-zlotu-klas-mundurowych/

Klasa Mundurowa na szkoleniu!

W dniach od 04 – 08.06.2018r. na terenie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie uczniowie klasy mundurowej pod kierownictwem przedstawicieli Wydziału Wychowawczego AWL wzięli udział w zgrupowaniu z przysposobienia obronnego. Na zgrupowaniu spotkali się kadeci z Kruszwicy, Wschowy, Kamiennej Góry i Henrykowa.

Uczniowie zdobyli nowe umiejętności z zakresu taktyki, bytowania, regulaminów, strzelania z broni   pneumatycznej, musztry oraz podstaw łączności. W ramach zgrupowania zorganizowano również zawody użyteczno-bojowe „Gra taktyczna Lider” o puchar Rektora-Komendanta AWL. Uczniowie rywalizowali indywidualnie i drużynowo w takich konkurencjach jak: marsz kondycyjny, gra terenowa połączona z bytowaniem w lesie. Zorganizowano również tradycyjne zawody sportowe, których zadaniem było sprawdzenie szybkości, zwinności, siły oraz wytrzymałości zawodników.

Tytuł „Najlepszy Kadet” otrzymała Nicola Szylle. Rywalizowano również o tytuł najlepszego strzelca. Tutaj najlepszym okazał się nasz uczeń Patryk Bęben. W zawodach ogólnych zdobyliśmy 3 miejsce.

Odwiedziny w 3 Brygadzie Radiotechnicznej Wrocław!

W dniu 20.04.2018 r. klasy mundurowe 1 i 2 LO odwiedziły 3 Brygadę Radiotechniczną we Wrocławiu. Uczniowie poznali zadania jakie podejmują codziennie żołnierze służący w wojskach radiotechnicznych, odwiedzili salę tradycji i zapoznali się ze strukturą brygady. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali sprzęt  jakim dysponuje 3 Brygada Radiotechniczna we Wrocławiu.

Link do foto-galerii na stronie 3 Wrocławskiej Brygady Radiotechnicznej: http://3brt.wp.mil.pl/pl/9_1059.html

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie na obchodach Dnia Podchorążego

 

We wtorek-28.11.2017 roku- klasy mundurowe z ZSP w Bierutowie wzięły udział  w obchodach Dnia Podchorążego w Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Uroczystość złożona była z dwóch części: dni otwartych AWL oraz Dnia Podchorążego. Święto to odbywa się corocznie w celu upamiętnienia zrywu grupy podchorążych przeciwko carskiej Rosji. Czyn ten przyczynił się do wybuchu powstania listopadowego (w tym roku obchodziliśmy 187 rocznicę).

Czytaj więcej...