Udział klas mundurowych w uroczystym ślubowaniu słuchaczy Studium Oficerskiego

Galeria na temat wydarzenia ze strony AWL

https://awl.edu.pl/aktualnosci-awl/z-ostatniej-chwili/8745-honor-sluzby-jest-jak-sztandar

25.10.2019 roku klasy pierwsze ponownie odwiedziły AWL we Wrocławiu. Uczniowie uczestniczyli                 w uroczystym ślubowaniu  słuchaczy Studium Oficerskiego, podczas którego oprócz przysięgi podchorążych miało miejsce wyróżnienie najlepszych słuchaczy. Następnie odbyła się defilada głównych bohaterów uroczystości. Po części oficjalnej uczniowie pod okiem podchorążych poznawali kolejne tajniki musztry. Ćwiczyli zarówno w grupach jak i indywidualnie(przed lustrami, dzięki czemu mogli sami na bieżąco korygować niewłaściwą postawę). Uczniowie, którzy najlepiej opanowali ćwiczone elementy musztry zostali wyróżnieni pozytywnymi ocenami.

Z największymi honorami


W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie w dniu 16 października odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Zdarzenie to od kilku lat ma szczególny wymiar.

 Na uroczystość zostali zaproszeni przedstawiciele organu prowadzącego, przedstawiciele służb mundurowych Powiatu Oleśnickiego,  AWL Wrocław oraz Okręg Dolnośląski Piłsudczyków RP z Sycowa. Licznie przybyli także rodzice uczniów klas pierwszych.  Zgromadzonych powitał Dyrektor Wojciech Kobryń.

Wszyscy zebrali się w kościele p.w. Św. Katarzyny, gdzie o 16:00 rozpoczęto uroczystość. 

Czytaj więcej...

Obóz wojskowy w Kruszwicy

W  dniach 3-7.06.2019 uczniowie Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Bierutowie wyjechali na obóz wojskowy do Kruszwicy. Celem zgrupowania było szkolenie ogólnowojskowe, przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy,  a także ćwiczenie: spostrzegawczości, koncentracji, pamięci oraz kreatywności. Wśród zadań pojawiły się testy     z historii Polski i wojskowości. Szczególną atrakcją okazały się gry taktyczne i terenowe. Wszystkie działania wymagały umiejętności pracy w zespole.

Jadąc na obóz założenie mieliśmy takie: „JEDZIEMY PO ZWYCIĘSTWO” i tego trzymaliśmy się do końca! Plan zrealizowaliśmy w pełni!  W klasyfikacji generalnej jako szkoła zajęliśmy pierwsze miejsce, w klasyfikacji  drużynowej- obie  nasze drużyny stanęły                              na podium(miejsce pierwsze i drugie). W klasyfikacji indywidualnej- „NAJLEPSZY  KADET” bezkonkurencyjny okazał się PRZEMEK BĘBEN a tuż za nim SARA ŁĄTKA. Natomiast nagrodę specjalną otrzymała SANDRA KUŚ.

Cały tydzień upłynął nam na rozmaitych działaniach, które mimo upału i zmęczenia wykonywaliśmy z ogromnym zapałem i radością. Wróciliśmy nieco zmęczeni i niewyspani,      lecz szczęśliwi, nie tylko z powodu spektakularnych osiągnięć, ale też dlatego, że mogliśmy spędzić ze sobą dużo czasu, lepiej poznać siebie nawzajem, a także samych siebie, nauczyć się pokonywać słabości i trudności. Przekonaliśmy się również, że potrafimy stworzyć zgraną paczkę, która nie tylko potrafi dobrze się bawić, ale także może na siebie liczyć w różnych sytuacjach i wspólnie osiągać sukcesy.

                                              Uczestnicy i opiekunowie obozu wojskowego w Kruszwicy

Zajęcia zorganizowane przez 2 kompanię regulacji ruchu w Oleśnicy

15.03.2019 roku klasa I LO uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez 2 kompanię regulacji ruchu  w Oleśnicy. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu na temat działania tej  jednostki     w Oleśnicy i  ogólnych zadań kompanii regulacji ruchu. Następnie przeprowadzona została  musztra poprzedzona rozgrzewką. A ponieważ przebiegała sprawnie i  prowadzący pochwalił uczniów, rozpoczęła się kolejna część  zajęć: poznanie rodzajów broni, składanie i rozkładanie, zabezpieczanie, sposób przekazywania broni , przygotowanie do oddania strzału oraz strzelanie. Kolejnym punktem programu były zajęcia z zastosowaniem elementów SERE. Zadaniem uczniów było rozpalenie ogniska za pomocą krzesiwa po wcześniejszym zebraniu w terenie niezbędnego materiału do podtrzymania ognia. Ogień udało się rozpalić i można było przy nim ogrzać zmarznięte dłonie.