UPAMIĘTNIENIE NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2016

10 listopada 2016 roku, pierwszoklasiści Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie z Klasy Mundurowej pod opieką nauczyciela historii Marka Bińkowskiego, przygotowali apel z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach obchodzonego corocznie 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości.

 W trakcie uroczystości, przy współpracy uczennic z klasy trzeciej Technikum Agrobiznesu, zaprezentowana została postać Józefa Piłsudskiego. Dalsza część programu była poświęcona ukazaniu trudnej drogi Polaków ku niepodległości, wzbogaconej o pełen refleksji rys historyczny oraz poezję.

COOLturalnie dookoła świata

14 marca 2016 roku w XV Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu odbył się konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska organizowany przez Fundację „Freya” – „COOLturalnie dookoła świata – Wielka Brytania”.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces poetycki

21 stycznia 2016 roku Biblioteka Pedagogiczna w Oleśnicy we współpracy z Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury ogłosiła wyniki II Konkursu Poetyckiego pod hasłem ”Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie...?”

Czytaj więcej...