100 lecie urodzin sw. Jana Pawła II

18 maja 2020 roku świętowaliśmy dokładnie 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Poniżej prezentujemy kilka świadectw naszych uczniów dotyczących naszego wielkiego rodaka:

Św. Jan Paweł II (prezentacja pdf)

„ Św. Jana Pawła II cenię za to, że starał się być blisko ludzi o czy świadczy ilość podróży apostolskich i pielgrzymek, które odbył w czasie swojego pontyfikatu. Jest dla mnie autorytetem, ponieważ był w stanie wybaczyć mężczyźnie, który przeprowadził na Niego zamach.”

Czytaj więcej...

Co czytają nasi uczniowie?

Kto czyta książki, żyje podwójnie

Umberto Eco

Co czytają nasi uczniowie?

To kolejne działanie, mające na celu propagowanie idei czytelnictwa wśród młodzieży. Uczniowie naszej szkoły postanowili pokazać  książki, które stały się ich ulubionymi. Znalazły się wśród nich powieści młodzieżowe, zarówno polskich jak i zagranicznych autorów, poruszające temat przyjaźni, miłości, dorastania, odpowiedzialności, powieści realistyczne jak i fantastyczne, komiksy, a także dzieła klasyczne, z dziedziny psychologii,  biznesu czy kryminały.

Oto przegląd polecanych przez uczniów pozycji książkowych. Zapraszamy do lektury. 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW

W tym roku w sposób nietypowy odbyło się pożegnanie klas maturalnych. Pandemia koronawirusa wymusiła przygotowanie tej uroczystości zupełnie inaczej niż zwykle. Wszyscy abiturienci z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa odbierali swoje świadectwa, nagrody, wyróżnienia i dyplomy oraz pamiątkowe zdjęcia i podziękowania od Samorządu Uczniowskiego. Z jednej strony była to wyczekiwana przez uczniów chwila, z drugiej jednak okoliczności w jakich miała miejsce i sposób w jaki się odbyła był smutny i  przykry. Mimo tego każdy starał się „uśmiechać przez oczy” i obdarowywać słowami otuchy.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Bierutowianie, mimo trudnej i wyjątkowej sytuacji związanej z koronawirusem, świętowali wspólnie, choć na odległość, tę 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Najpierw przedstawiciele lokalnej władzy oraz dyrektorzy placówek czytali tekst ówczesnej Konstytucji( w tym nasz Pan Dyrektor – Wojciech Kobryń). Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili Konstytucję 3 Maja  w radosnej, refleksyjnej poezji. Całości dopełniło tło muzyczne i narracja Pani Joanny Bardo. Pomysłodawcą tego wspólnego przedsięwzięcia był Dyrektor OKiS w Bierutowie – Pan Grzegorz Zmarzły.

Lekcje online

Lekcje stacjonarne w szkole są nadal zawieszone do dnia 24 maja 2020r.

Aktualnie trwają zajęcia online na platformie https://classroom.google.com

Warunkiem udziału jest zalogowanie na platformę za pomocą konta ucznia utworzonego w domenie @zspbierutow.pl

Uczestnictwo w zajęciach polega na:

  • czytaniu komunikatów wysyłanych na e-dzienniku przez nauczyciela,
  • udziale w video-lekcjach  z wykorzystaniem meet
  • odbiorze materiałów lekcyjnych,
  • wykonywaniu ćwiczeń i zadań
  • udzielaniu odpowiedzi,
  • oddawaniu prac.