Studniówka 2019

„Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu.”

                                           Leopold Staff

 

26.01.2019 roku w restauracji Markus w Bierutowie odbył się wyjątkowy bal- STUDNIÓWKA.

Czytaj więcej...

Biesiada Bierutowska 2019

20.01.2019 roku w auli naszej szkoły odbyła się kolejna biesiada bierutowska. Wśród występujących byli : MALI BIERUTOWIANIE, BIERUTOWIANIE BIS oraz  uczniowie naszej szkoły.  Spotkanie rozpoczęła nasza szkolna grupa teatralna przedstawieniem  Jasełek, które zostały nagrodzone długimi oklaskami na stojąco. Później koncert dały dzieci i również były  nagrodzone gromkimi brawami. A na koniec piękny koncert dał zespół ludowy. Wszyscy zebrani chętnie włączali się do wspólnego kolędowania. Biesiada przebiegała w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze.  

Jasełka 2018

20.12.2018 roku kolejny raz poszliśmy do zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Tym razem przygotowaliśmy dla nich jasełka.  W trakcie przedstawienia śpiewaliśmy kolędy, w czym, z wielkim  zaangażowaniem, wspierały nas dzieci  i opiekujące się nimi panie. Na zakończenie przedstawiciele wszystkich grup otrzymali kartki świąteczne, które nasi uczniowie wykonali własnoręcznie. Spontaniczna reakcja dzieci  jak zawsze sprawiła nam ogromną radość .

Czytaj więcej...

Mikołajki 2018

6 grudnia to dzień  świętego Mikołaja. U nas w szkole, mimo iż wyrośliśmy nieco z wieku dziecięcego , też zagościł Mikołaj- i to JAKI?! Prawdziwy ŚWIĘTY MIKOŁAJ!  W szkole zrobiło się kolorowo, a właściwie czerwono i bardzo radośnie. Później Mikołaj powiedział, że idzie do przedszkola rozdać dzieciom prezenty.  Spośród naszych uczniów wybrał sobie pomocników , bo czekało go w tym dniu jeszcze sporo pracy.  Przedszkolaki przyjęły Mikołaja entuzjastycznie! Nie tylko chętnie przyjmowały prezenty, ale także śpiewały i tańczyły dla tego wyjątkowego gościa oraz  obdarowały go własnoręcznie zrobionymi  upominkami:  serduszkowym szalem, książeczkami, rysunkami…   Dla Mikołaja to był pracowity dzień, ale dla tylu uśmiechów warto było przebyć tak długą i trudną drogę.

 

ZAGADKA LITERACKA 3

Zgadnij tytuł utworu i autora zamieszczonego poniżej cytatu. Na pierwszą osobę, która odpowie poprawnie czeka nagroda niespodzianka. Odpowiedź umieść na e-dzienniku i prześlij do Pani Iwony Król. Powodzenia!

" Nasz naród jak lawa,
Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi."