Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

     

We wtorek 30.04.2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego i czwartej klasy Technikum.  Uroczystość poprowadził przewodniczący szkoły-Przemysław Bęben. Wśród  zaproszonych gości  byli rodzice oraz Prezes Służb Ratowniczych-Pan Tomasz Krawczak. Po odśpiewaniu Hymnu  nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły przedstawicielom klas młodszych. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Wojciech Kobryń i podsumował wspólne lata nauki oraz podziękował za pomoc i współpracę rodzicom, wręczając kwiaty przedstawicielom Rady Rodziców: Pani  Annie Cichosz, Agnieszce Gąsior i Katarzynie Wypart. Natomiast   rodzice uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się w nauce otrzymali listy gratulacyjne.     W imieniu absolwentów za kilkuletnią współpracę podziękował   Radosław Gąsior, a  przedstawiciele obu klas dziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom .  W  imieniu uczniów klas młodszych wystąpił przewodniczący- Przemysław Bęben.  Następnie odbyło się wręczanie świadectw i nagród    za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie oraz za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i godne jej reprezentowanie  w środowisku.  Na zakończenie Pan Dyrektor pożyczył absolwentom powodzenia na maturze i szczęścia w dorosłym życiu.

DZIEŃ OTWARTY - 23.05.2019

Harmonogram: od 9.00 do 11.55

9.00 - 9.20

  • Hol szkoły - Przywitanie gości
  • Film promujący szkołę

9.25 - 11.55

Warsztaty dla uczniów organizowane przez   nauczycieli oraz zaproszonych gości współpracujących ze szkołą:

  • Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu,
  • Żandarmeria Wojskowa we Wrocławiu,
  • Ratownictwo Medyczne w Oleśnicy.

DZIEŃ WIOSNY

21.03.19 ogłoszony został przez Samorząd Uczniowski –„dniem na kolorowo”. Uczniowie mieli mieć na sobie jakiś element garderoby w przypisanym klasie kolorze. Urozmaiceniem w tym dniu były zajęcia z edukacji  filmowej. Barwna sceneria i wiosenna aura pobudziła kreatywność  grupy teatralnej, która pod wodzą przewodniczącego szkoły i reżysera w jednym przygotowywała scenariusz kolejnego przedsięwzięcia.

Targi edukacyjne 2019

W dn. 19.03.2019 r. odbyły się w Oleśnicy  Targi edukacyjne, na których również promował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie zachęcali uczniów klas ósmych i klas gimnazjalnych do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. A oto kilka zdjęć z tej imprezy.

Dzień Kobiet 2019

Uczniowie z kółka teatralnego przygotowali dla wszystkich kobiet  z naszej szkoły  wspaniałą niespodziankę- przedstawienie - „ Ach te kobiety!”  To artystyczne przedsięwzięcie wyreżyserował uczeń klasy II LO PRZEMYSŁAW BĘBEN.  Panowie z klasy I i II LO pod czujnym okiem niezwykle zaangażowanego   reżysera  roztoczyli  przed widzami  zawiłe historie  pokazujące relacje kobiet i mężczyzn  od Adama  i Ewy do czasów  współczesnych. Wszystkie scenki  ukazane były w  humorystyczny sposób i wywoływały u widowni spontaniczne, żywiołowe  reakcje. Po zakończeniu występów  Pan Dyrektor  dowcipnie spuentował przedstawienie i przyłączył się do życzeń dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej.

Dni otwarte 2019 wkrótce

Dzień Drzwi Otwartych

Serdecznie zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych

Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych

23 maja 2019 r. (czwartek)

Szczegóły wkrótce