Informacja dla uczniów klasy I mundurowej

Prosimy uczniów klas mundurowych o zakup w kolorze czarnym:

  • stroju sportowego (spodenki + koszulka)
  • plecaka szkolnego
  • obuwia sportowego

Uczniowie mogą również zakupić buty wojskowe (nie wymagamy określonego modelu np. na stronie militaria.pl we Wrocławiu)

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19.06.2019 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wśród gości był Członek Zarządu Rady Powiatu Oleśnickiego –Pan Józef Szmaj, z rąk którego oficjalnie została powierzona funkcja dyrektora szkoły na kolejną kadencję obecnemu Panu Dyrektorowi - Wojciechowi Kobryniowi. Następnie gość wraz z Panem Dyrektorem gratulowali uczniom, którzy  mieli w tym roku największe osiągnięcia i wręczali im świadectwa z czerwonym paskiem.

Czytaj więcej...

Szlakiem obiektów sakralnych Bierutowa

12.06.2019-odbyła się wycieczka-„Szlakiem obiektów sakralnych Bierutowa”. Można było obejrzeć kościoły pw. Św. Katarzyny, Św. Józefa oraz ruiny kościoła Św. Trójcy i poznać nieco ich historię i tajniki. Wycieczka stała się inspiracją do nowego wyzwania aktorskiego. Efekty mamy nadzieję zobaczyć w przyszłym roku szkolnym.

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca 2019 r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja polegała na wspólnym czytaniu książek w całej Polsce w tym samym czasie, by pokazać, że dzieci i młodzież czytają więcej, niż dorośli a przede wszystkim, by w radosny i prosty sposób promować czytelnictwo. Grupa licealistów  z klas mundurowych, pod opieką bibliotekarza Iwony Król i pedagoga Ryszardy Wiśniewskiej-Paluch,  podjęła się zorganizowania spotkania z dziećmi z Miejskiego Przedszkola w bibliotece szkolnej, by w niej zachęcać  maluchy do czytania. Młodzież przeniosła się do czasów dzieciństwa, czytając bajki J. Tuwima, min. Zosię Samosię,  Rzepkę, Słonia Trąbalskiego, przeprowadziła  Quiz, dotyczący bohaterów i sytuacji z  bajek, zorganizowała zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci opowiadały o swoich ulubionych postaciach. Przy okazji tego spotkania maluchy poznały szkolną bibliotekę i jej księgozbiór, zobaczyły najstarszą książkę, mającą 110 lat oraz odbyły podróż w czasie, poznając historię książki w pigułce. W trakcie wspólnej zabawy znalazł się także czas na słodki poczęstunek. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a wyrazem tego był uśmiech  na twarzach dzieci. Wychodząc z biblioteki maluchy zostały zaproszone przez nauczyciela M. Howisa, do  gabinetu, w którym to profesor  poprowadził ciekawą „lekcję”,  pokazując pomoce dydaktyczne z zakresu biologii. Przedszkolaki były zachwycone pobytem w naszej szkole. Młodzież w ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas wręczyła maluchom kolorowe balony.

Uczennica ZSP Bierutów Laureatką Konkursu Wojewódzkiego

Wiktoria Skórka  uczennica klasy 1 Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, przeprowadzonym w ramach projektu "Wędrówki szlakiem wartości". Myśl przewodnia konkursu - Człowiek."Codziennie na swej drodze mijamy cudotwórców. Najczęściej są przebrani za zwykłych ludzi: nauczycieli, fryzjerów, pielęgniarki, sekretarki, kasjerów, taksówkarzy i tym podobnych"(Regina Brett).Prace laureatów można było obejrzeć na wystawie podczas uroczystej Gali Laureatów, która miała miejsce w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego 29 maja 2019 r. Nagrody zaproszonym uczestnikom wręczały ważne osobistości Wrocławia.                                                         

Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów.