Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 29 listopada 2019 roku uczniowie Przemysław Bęben uczeń klasy III liceum mundurowego oraz Szymon Członkowski uczeń klasy III technikum informatycznego uczestniczyli w uroczystości uhonorowania najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych Dolnego Śląska.

Przemek i Szymon zostali nagrodzeni stypendium Prezesa Rady Ministrów.

„DZIADY”- THEATRUM MUNDI

    

22.11.2019 szkolne koło teatralne- THEATRUM MUNDI- kolejny raz podzieliło się swoją pasją  z widzami. Tym razem było to przedstawienie, które powstało w oparciu o dramat romantyczny Mickiewicza pt. „ Dziady”.

     Spektakl został wystawiony dwukrotnie: o godzinie 13 dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej  i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych  w  Bierutowie oraz o godzinie 18 dla mieszkańców miasta. Członkowie zespołu zadbali nie tylko o grę aktorską, ale także o wszelkie detale budujące atmosferę: rekwizyty, stroje, charakteryzację, dekoracje, oświetlenie i nagłośnienie.

     Wieczorny spektakl  został nagrodzony długimi oklaskami na stojąco . Widzowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. U wielu widać było wzruszenie. Pytali kiedy odbędzie się kolejne przedstawienie. Dla wszystkich osób zaangażowanych w to artystyczne przedsięwzięcie było to piękne uwieńczenie kilkutygodniowych ciężkich, ale jednocześnie radosnych  przygotowań, bowiem  szeroko pojęta sztuka jest po prostu  naszą  pasją.

Książę Alvaro Enrique de Villamor y Soraluce – przewodniczący Stowarzyszenia dla Tradycji i Kultury Europejskiej APTCE z wizytą w Bierutowie

30 października 2019 r. naszą szkołę odwiedził  Don Alvaro Enrique de Villamor y Soraluce, którego ciotka - Beatrice de Andia jest w prostej linii potomkinią księżnej Doroty de Talleyrand - Perigord.

Wizyta księcia Hiszpanii związana jest z działalnością Stowarzyszenia Dla Tradycji i Kultury Europejskiej APTCE, której przewodniczy. Celem stowarzyszenia jest budowanie mostów między odległymi rejonami na bazie wspólnych doświadczeń historycznych i kulturowych

w konsekwencji czego powstaje trasa łącząca się w tzw. Europejski Szlak Kulturowy ("Romanico XXI").

Czytaj więcej...

Szkolny dzień z pasją - 2019

24 października 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie w  ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowano działania pod hasłem: Pasja, profesja, powołanie.

 Młodzież uczestniczyła w warsztatach, które poprowadziły osoby, pracujące w takich  zawodach jak: refleksolog, pszczelarz, logistyk, urzędnik i branża gastronomiczna. Zaproszeni goście  przybliżyli uczniom  specyfikę pracy swojego  zawodu.

 Drugim przedsięwzięciem była promocja talentów uczniów, ich pasji, zainteresowań. Chętnie swoje uzdolnienia artystyczne zaprezentowali także nauczyciele.

Czytaj więcej...

Noc filmowa

20.09.2019 r. uczniowie ZSP uczestniczyli w Nocy Filmowej