AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ TOSI I FRANIA

        Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, ale przez to kim jest i czym dzieli się z innymi

W niedzielę 2 lutego w Auli ZSP w Bierutowie odbyło się tradycyjne zakończenie okresu kolędowego połączone z akcją charytatywną na rzecz Tosi i Frania chorujących na rdzeniowy zanik mięśni(SMA). Najpierw wystąpili młodzi aktorzy z Przedszkola w Bierutowie i brawurowo odegrali Jasełka a następnie nieco starsi artyści z zespołu Theatrum mundi działającego przy Zespole Szkół Podstawowych   w Bierutowie zaprezentowali spektakl pt. „Wigilia w Lipcach”. Publiczność żywiołowo reagowała na występy młodych artystów i chętnie zasilała puszki wolontariuszek, aby Tosia i Franio jak najszybciej mogli cieszyć się zdrowiem, bo gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

KOLĘDOWANIE NA LUDOWO

18.12.2019 roku za sprawą szkolnego  zespółu  Theatrum mundi  odbyło się  na kolędowanie na ludowo. Wszyscy ubrani byli w stroje ludowe i z kolędą na ustach wyruszyli na wędrówkę ulicami Bierutowa, by złożyć  życzenia  świąteczne mieszkańcom, odwiedzić różne zaprzyjaźnione miejsca   i  instytucje (Urząd Miasta i Gminy, Ośrodek Kultury i Sportu, Bibliotekę Miejską,  Szkołę Podstawową , Przedszkole Miejskie, Ośrodek Zdrowia, Dom Opieki Maranta, Policję, zakłady fryzjerskie, aptekę, pocztę, piekarnię Hert , „Jasia i Małgosię”…).

Wyruszyliśmy pełni dobrej energii   i nadziei, że naszym kolędowaniem sprawimy innym radość i tak się stało, bo wszyscy bardzo chętnie nas przyjmowali , włączali się do śpiewania kolęd, dziękowali za kultywowanie tradycji a nawet się wzruszali,  częstowali nas także łakociami i… ulubionymi (zwłaszcza przez niektórych) pierogami . Wszędzie  gdzie byliśmy przekazywaliśmy życzenia również na kartkach, które samodzielnie przygotowali uczniowie naszej szkoły. Okazało się, że staliśmy się atrakcją nie tylko dla mieszkańców, bo kierowcy widząc nasz niecodzienny wygląd zwalniali, trąbili  i przyjaźnie do nas machali. Nasze wędrowanie przyjęte było zarówno przez bierutowian jak i przejeżdżające przez nasze miasto osoby niczym radosny orszak a i nam sprawiło wiele radości i satysfakcji.

                                                                                                                                  Theatrum mundi