Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca 2019 r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja polegała na wspólnym czytaniu książek w całej Polsce w tym samym czasie, by pokazać, że dzieci i młodzież czytają więcej, niż dorośli a przede wszystkim, by w radosny i prosty sposób promować czytelnictwo. Grupa licealistów  z klas mundurowych, pod opieką bibliotekarza Iwony Król i pedagoga Ryszardy Wiśniewskiej-Paluch,  podjęła się zorganizowania spotkania z dziećmi z Miejskiego Przedszkola w bibliotece szkolnej, by w niej zachęcać  maluchy do czytania. Młodzież przeniosła się do czasów dzieciństwa, czytając bajki J. Tuwima, min. Zosię Samosię,  Rzepkę, Słonia Trąbalskiego, przeprowadziła  Quiz, dotyczący bohaterów i sytuacji z  bajek, zorganizowała zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci opowiadały o swoich ulubionych postaciach. Przy okazji tego spotkania maluchy poznały szkolną bibliotekę i jej księgozbiór, zobaczyły najstarszą książkę, mającą 110 lat oraz odbyły podróż w czasie, poznając historię książki w pigułce. W trakcie wspólnej zabawy znalazł się także czas na słodki poczęstunek. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a wyrazem tego był uśmiech  na twarzach dzieci. Wychodząc z biblioteki maluchy zostały zaproszone przez nauczyciela M. Howisa, do  gabinetu, w którym to profesor  poprowadził ciekawą „lekcję”,  pokazując pomoce dydaktyczne z zakresu biologii. Przedszkolaki były zachwycone pobytem w naszej szkole. Młodzież w ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas wręczyła maluchom kolorowe balony.

Uczennica ZSP Bierutów Laureatką Konkursu Wojewódzkiego

Wiktoria Skórka  uczennica klasy 1 Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, przeprowadzonym w ramach projektu "Wędrówki szlakiem wartości". Myśl przewodnia konkursu - Człowiek."Codziennie na swej drodze mijamy cudotwórców. Najczęściej są przebrani za zwykłych ludzi: nauczycieli, fryzjerów, pielęgniarki, sekretarki, kasjerów, taksówkarzy i tym podobnych"(Regina Brett).Prace laureatów można było obejrzeć na wystawie podczas uroczystej Gali Laureatów, która miała miejsce w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego 29 maja 2019 r. Nagrody zaproszonym uczestnikom wręczały ważne osobistości Wrocławia.                                                         

Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

     

We wtorek 30.04.2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego i czwartej klasy Technikum.  Uroczystość poprowadził przewodniczący szkoły-Przemysław Bęben. Wśród  zaproszonych gości  byli rodzice oraz Prezes Służb Ratowniczych-Pan Tomasz Krawczak. Po odśpiewaniu Hymnu  nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru Szkoły przedstawicielom klas młodszych. Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Wojciech Kobryń i podsumował wspólne lata nauki oraz podziękował za pomoc i współpracę rodzicom, wręczając kwiaty przedstawicielom Rady Rodziców: Pani  Annie Cichosz, Agnieszce Gąsior i Katarzynie Wypart. Natomiast   rodzice uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się w nauce otrzymali listy gratulacyjne.     W imieniu absolwentów za kilkuletnią współpracę podziękował   Radosław Gąsior, a  przedstawiciele obu klas dziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom .  W  imieniu uczniów klas młodszych wystąpił przewodniczący- Przemysław Bęben.  Następnie odbyło się wręczanie świadectw i nagród    za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie oraz za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i godne jej reprezentowanie  w środowisku.  Na zakończenie Pan Dyrektor pożyczył absolwentom powodzenia na maturze i szczęścia w dorosłym życiu.

DZIEŃ OTWARTY - 23.05.2019

Harmonogram: od 9.00 do 11.55

9.00 - 9.20

  • Hol szkoły - Przywitanie gości
  • Film promujący szkołę

9.25 - 11.55

Warsztaty dla uczniów organizowane przez   nauczycieli oraz zaproszonych gości współpracujących ze szkołą:

  • Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu,
  • Żandarmeria Wojskowa we Wrocławiu,
  • Ratownictwo Medyczne w Oleśnicy.

DZIEŃ WIOSNY

21.03.19 ogłoszony został przez Samorząd Uczniowski –„dniem na kolorowo”. Uczniowie mieli mieć na sobie jakiś element garderoby w przypisanym klasie kolorze. Urozmaiceniem w tym dniu były zajęcia z edukacji  filmowej. Barwna sceneria i wiosenna aura pobudziła kreatywność  grupy teatralnej, która pod wodzą przewodniczącego szkoły i reżysera w jednym przygotowywała scenariusz kolejnego przedsięwzięcia.