ZAGADKA LITERACKA

Zgadnij tytuł utworu i autora zamieszczonego poniżej fragmentu. Na pierwszą osobę, która odpowie poprawnie czeka nagroda niespodzianka. Odpowiedź umieść na e-dziennku i prześlij do Pani Iwony Król. Powodzenia!

W całej przeszłości i w całej przyszłości

Jedna już tylko jest kraina taka,

W której jest trochę szczęścia dla Polaka:

Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie

Święty i czysty jak pierwsze kochanie,

Nie zaburzony błędów przypomnieniem,

Nie podkopany nadziei złudzeniem

Ani zmieniony wypadków strumieniem.

Gdziem rzadko płakał, a nigdy nie zgrzytał,

Te kraje rad bym myślami powitał:

Kraje dzieciństwa, gdzie człowiek po świecie

Biegł jak po łące, a znał tylko kwiecie

Miłe i piękne, jadowite rzucił,

Ku pożytecznym oka nie odwrócił.

Zwycięstwo w Licealiadzie

W tym roku uczeń naszej szkoły Patryk Porębski zajął I miejsce w Biegu Drużynowym Licealiadzie chłopców na 3000m

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018

Piętnasta edycja programu „Dzień przedsiębiorczości” miała miejsce 21 marca 2018 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość odbycia jednodniowej wizyty w określonym miejscu i pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu. Była to okazja na chwilowe  wejście  w role zawodowe wymagane na  określonym stanowisku pracy i zapoznania się z organizacją określonych miejsc pracy.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

23 marca 2018 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Sycowie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Naszą szkołę reprezentowali – Paweł Chęciński – uczeń klasy III LO i Mateusz Dębski – uczeń klasy II LO,  którzy zostali wyłonieni w eliminacjach na szczeblu gminnym, które miały miejsce 15 marca 2018 r. w Wabienicach.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu historycznego ,, Polskie drogi do wolności. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”

W dniu 02. 03.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie odbył się konkurs historyczny ,,Polskie drogi do wolności. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”.
Konkurs miał zasięg powiatowy i uczestniczyli w nim uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz liceum i technikum. Konkurs składał się z trzech etapów: test pisemny, pytania ustne i  prezentacje. Organizatorami konkursu byli: Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bierutowskiej Europa-Przyszłość i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie. W skład jury weszli niezależni eksperci z Namysłowa: pani Jadwiga Kawecka z Domu Kultury z Namysłowa i pan Włodzimierz Putowski dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu oraz prezes Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej oddział Namysłów.

Czytaj więcej...