Walentynki 2018

    

W  środę  -14.02.2018 r.  świętowaliśmy w naszej szkole  WALENTYNKI.  Zabraliśmy widzów w podróż  po teatrach  Europy,  by pokazać   jak  przez  wieki postrzegane i przedstawiane było to najważniejsze z uczuć- MIŁOŚĆ.  Odwiedziliśmy :  Teatr  Bolszoj  w  Moskwie, Studio Buffo w Warszawie, Teatr  Rojas  w Toledo, Gdański Teatr Szekspirowski,   Międzynarodowy Festiwal Teatrów  Ulicznych w Krakowie oraz Teatr Capitol  we Wrocławiu, byliśmy nawet na planie filmowym  na Sycylii.

          Aktorzy popisali się wyśmienitą  grą  aktorską  a także świetną  improwizacją. Zachwycająco szybka  i  płynna  była zmienność  kostiumów,  scenografii  oraz  ról bohaterów. A tłem do tych artystycznych  pokazów  była  różnorodna  muzyka : od klasycznej, przez filmową po popową i rockową .

           Po reakcji publiczności widać było, że występ bardzo się spodobał. Widzowie nie kryli  zachwytu i nagradzali nas gromkimi brawami,  gdyż  z tego naszego  walentynkowego  przeglądu  sztuk wyszedł nam prawdziwy  rollercoaster.

           Zwieńczeniem  naszego przedstawienia  były słowa Pana Dyrektora, który odwołując  się do  Listu do Koryntian  świętego Pawła  pożyczył nam prawdziwej , pięknej miłości.

 

                                                                          Andżelika Skórka, Kacper Kowal, Przemek Bęben- kl. 1 LO 

Konkurs "Polskie drogi do wolności. W rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie, Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bierutowskiej Europa-Przyszłość organizują 02.03.2017 r. w budynku ZSP w Bierutowie, plac Kościelny 2, konkurs historyczny pod tytułem ,, Polskie drogi do wolności. W rocznicę 100-lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości dla klas trzecich gimnazjum i wszystkich klas liceum oraz technikum z powiatu oleśnickiego.

regulamin konkursu w formacie pdf

OBCHODY 150 - ROCZNICY URODZIN WAŁDYSŁAWA STANISŁAWA REYMONTA W WARSZAWIE

W dniu 5 grudnia 2017 roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w składzie Krzysztof Kwiecień, Klaudia Łachwa i Milena Piątek wraz z opiekunem Maciejem Howisem uczestniczył w obchodach 150 - rocznicy urodzin Władysława Stanisława Reymonta na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Wyjazd
z Wrocławia został zorganizowany dla szkół z województwa Dolnośląskiego mających patrona Władysława Reymonta przez Wydział Edukacji i Nauki Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Poza uroczystościami rocznicowymi w programie wyjazdu było krótkie zwiedzanie Warszawy oraz Muzeum Kolejnictwa i Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

FINAŁ OLIMPIADY WIEDZY W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY ORAZ PRAWA PRACY W ROLNICTWIE - SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W dniu 24 listopada 2017 roku we Wrocławiu odbył się FINAŁ OLIMPIADY WIEDZY
W
ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY ORAZ  PRAWA PRACY
W ROLNICTWIE pn. „Lenistwo nad rozsądkiem, czy rozsądek nad lenistwem?!” dla uczniów szkół rolniczych z województwa dolnośląskiego.

Naszą Szkołę reprezentowało troje  uczniów z Technikum Agrobiznesu pod opieką Macieja Howisa zdobywając czołowe miejsca na olimpiadzie.

I miejsce zajął Radosław Gąsior – uczeń klasy trzeciej, III miejsce zajął uczeń klasy czwartej - Arkadiusz Skóra a wyróżnienie zdobyła Agata Czarnecka - uczennica klasy trzeciej.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi osiągnięć oraz życzymy dalszych sukcesów.

JASEŁKA 2017

Uczniowie  klasy  1 LO  wraz  z księdzem  Dawidem i  p. Joanną Marczak przygotowali program artystyczny z okazji Bożego Narodzenia. Jasełka   zostały wystawione  trzykrotnie: 20.12.2017 roku w ośrodku opieki dla osób starszych „Maranta”, 21.12.17 r. w Przedszkolu Miejskim w Bierutowie oraz 22.12 17 r. w naszej szkole.