Mikołajki 2018

6 grudnia to dzień  świętego Mikołaja. U nas w szkole, mimo iż wyrośliśmy nieco z wieku dziecięcego , też zagościł Mikołaj- i to JAKI?! Prawdziwy ŚWIĘTY MIKOŁAJ!  W szkole zrobiło się kolorowo, a właściwie czerwono i bardzo radośnie. Później Mikołaj powiedział, że idzie do przedszkola rozdać dzieciom prezenty.  Spośród naszych uczniów wybrał sobie pomocników , bo czekało go w tym dniu jeszcze sporo pracy.  Przedszkolaki przyjęły Mikołaja entuzjastycznie! Nie tylko chętnie przyjmowały prezenty, ale także śpiewały i tańczyły dla tego wyjątkowego gościa oraz  obdarowały go własnoręcznie zrobionymi  upominkami:  serduszkowym szalem, książeczkami, rysunkami…   Dla Mikołaja to był pracowity dzień, ale dla tylu uśmiechów warto było przebyć tak długą i trudną drogę.

 

ZAGADKA LITERACKA 3

Zgadnij tytuł utworu i autora zamieszczonego poniżej cytatu. Na pierwszą osobę, która odpowie poprawnie czeka nagroda niespodzianka. Odpowiedź umieść na e-dzienniku i prześlij do Pani Iwony Król. Powodzenia!

" Nasz naród jak lawa,
Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi."

Obchody Święta Niepodległości 2018

W piątek,  9.11.2018 roku, w Hali Widowiskowo- Sportowej w Bierutowie odbyły się  szkolne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spektakl  pt. :  „ Historia odzyskania niepodległości. Od nocy do brzasku- impresje polskie”  przedstawili uczniowie ze szkolnego kółka teatralnego a oprawę muzyczną zapewnił zespół Bierutowianie Bis.

W niedzielę, 11.11.2018 roku, w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, w Kościele p.w. św. Katarzyny w Bierutowie odbyła się uroczysta Msza Święta  w intencji Ojczyzny.      Podczas Eucharystii naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz uczniowie należący do Liturgicznej Służby Ołtarza.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W BIERUTOWIE

W dniu 16 października 2018 roku odbyła się szczególna uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. To niecodzienne wydarzenie, podobnie jak w roku ubiegłym, miało miejsce w Kościele Św. Katarzyny
 w Bierutowie. Mszy świętej, podczas której uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego złożyli ślubowanie na ucznia i kadeta, a uczniowie Technikum
w zawodzie technik informatyk ślubowanie na ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
 im. Władysława Reymonta w Bierutowie, przewodniczył Ksiądz Proboszcz Ryszard Znamirowski.

Czytaj więcej...

Ochrona danych osobowych - RODO

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta
56 - 420 Bierutów
ul. Plac Kościelny 2
Telefon/fax: 071 / 314- 62- 41
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo!!!

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), mamy obowiązek udzielania kompleksowych informacji o tym, w jaki sposób przetwarzane są̨ zbierane dane.

W świetle RODO przyjmując od Państwa pismo, czy to w formie papierowej czy elektronicznej, z określoną̨ treścią̨, z podpisem, nasza placówka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, im. Władysława Reymonta, ul. Plac Kościelny 2, 56-420 Bierutów, staje się ich Administratorem.

Inspektorem Danych Osobowych jest Pan Marek Adamaszek z którym możecie się Państwo kontaktować pod adresem email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...