GaszynChallenge

Nasza szkoła  została nominowana przez szkołę w Sycowie do GaszynChallenge. Przyjęliśmy wyzwanie, żeby włączyć się w zbiórkę  pieniędzy na jedno z dzieci chorych na SMA .  Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie ochoczo wykonywali pompki i przysiady. Zebrane pieniądze już zasilają konto małego Kubusia. Aby ten łańcuch pomocy nie został przerwany nominowaliśmy kolejne dwie szkoły:  w Kruszwicy oraz w Oławie. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mimo pandemii udało nam się zorganizować i kolejny raz  wspólnie zrobić coś dobrego. 

 

Piękno „Małej Ojczyzny” w pracach plastycznych i literackich uczniów ZSP WYNIKI GMINNEGO KONKURSU „MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Uczniowie  gminy Bierutów zaangażowali się w działania, ukazujące patriotyzm „małej ojczyzny”- miejsca, z którym związani są emocjonalnie i w którym żyją. Wzięli udział w  konkursie „Moja Mała Ojczyzna”, zorganizowanym z okazji, mających się odbyć w maju, obchodów 30-lecia Samorządu Terytorialnego w Bierutowie. Jednak w związku z obecną sytuację w kraju (pandemia koronawirusa) uroczystość została przeniesiona na późniejszy termin. Tematem prac uczniów stało się miasto Bierutów, okoliczne wsie w gminie, obiekt, przestrzeń, dom rodzinny, zabytek, osoba, kultura, tradycje, wydarzenia istotne dla społeczności lokalnej. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Reymonta w Bierutowie konkurs „Moja Mała Ojczyzna”  został przeprowadzony w dwóch kategoriach: Konkurs Plastyczny i Konkurs Poetycki. Komisja Konkursowa oceniła prace uczniów i wyłoniła zwycięzców. 

 KONKURS PLASTYCZNY:

I miejsce: Wiktoria Skórka  klasa 2 Technikum Informatyczne (2Tg)

II miejsce : Julian Krakowski  klasa 1 Technikum Informatyczne (1TIp)

III miejsce : Natalia Bujak klasa 1 Liceum Ogólnokształcące (1LOph)

Wyróżnienie: Kacper Jałowy klasa 1 Liceum Ogólnokształcące (1LOp)

 KONKURS POETYCKI:

I miejsce: Zuzanna Kazimierowicz klasa 1 Liceum Ogólnokształcące (1LOph)

II miejsce : Martyna Federenko klasa 1 Liceum Ogólnokształcące (1LOph)

III miejsce : Oliwia Iwaniec  klasa 1 Liceum Ogólnokształcące (1LOph)

Wyróżnienie: Agnieszka Panek klasa 1 Liceum Ogólnokształcące (1LOp)

Zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy za ukazanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji i sztuk plastycznych. 

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Bierutowa i będą wręczone 26 czerwca 2020. 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna XIX edycja pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”

Uczniowie Zespołu Szkól Ponadpodstawowych w Bierutowie również w tym roku  włączyli się do akcji Cała Polska czyta dzieciom . Ze względu na  niemożliwy bezpośredni kontakt z dziećmi (pandemia koronawirusa) młodzież przygotowała  wirtualną interpretację wybranych wierszy  Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wśród czytanych utworów znalazły się: Kaczka Dziwaczka, Mucha, Pan Hilary, Spóźniony Słowik, Hipopotam, Samochwała , Ryby, Żaby i Raki. Bohaterami większości bajek były zwierzęta, ponieważ hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Nagranie zostało wzbogacone oprawą muzyczną, w której wykorzystano piosenki: Witajcie w naszej bajce (Akademia Pana Kleksa)  i Mała książka – wielki człowiek ( M. Szcześniak).Za zaangażowanie się w akcję dziękujemy uczniom: Oliwii Iwaniec, Martynie Federenko, Mai Kociołek, Dorocie Jerczyńskiej, Zuzannie Rak, Karolinie Marcinkowskiej i Michałowi Szymańskiemu. Nad przygotowaniem i montażem ścieżki dźwiękowej czuwali: Wiktoria Skórka, Kamil Krystek i Piotr Konieczny. Mamy nadzieję, że  praca uczniów przyniesie   maluchom wiele radości i sprawi, że chętnie w przyszłości oddadzą  się lekturze i z książką będą za pan brat.

100 lecie urodzin sw. Jana Pawła II

18 maja 2020 roku świętowaliśmy dokładnie 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Poniżej prezentujemy kilka świadectw naszych uczniów dotyczących naszego wielkiego rodaka:

Św. Jan Paweł II (prezentacja pdf)

„ Św. Jana Pawła II cenię za to, że starał się być blisko ludzi o czy świadczy ilość podróży apostolskich i pielgrzymek, które odbył w czasie swojego pontyfikatu. Jest dla mnie autorytetem, ponieważ był w stanie wybaczyć mężczyźnie, który przeprowadził na Niego zamach.”

Czytaj więcej...