Zajęcia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Dnia 30.09.2016 dwie „mundurówki” czyli klasa 1 LO i 2LO w ramach zajęć z edukacji mundurowej i zarządzania kryzysowego uczestniczyły w zajęciach w WSOWL.

Nasi młodsi koledzy i koleżanki pierwszy raz mieli okazję ćwiczyć musztrę z podchorążymi. Nauczyli się formuły zwracania się do przełożonch oraz tekstu ślubowania, które odbyło się w Henrykowie. Podczas przerw mieli okazję zawrzeć nowe znajmośc i z liceum mundurowym z Kamiennej Góry.

Natomiast klasa 2 LO wraz z studentami WSOWL miała zajęcia taktyczne na poligonie. Polegały one na zakładaniu OP1 i przeczołganiu się w nim 50m co było nie lada wyzwaniem. Następnie udaliśmy się na tor przeszkód i dzielnie pokonaliśmy każdą przeszkodę. Na koniec po raz drugi ćwiczyliśmy okopywanie się do pozycji strzeleckiej leżące.

Zajęcia te były jednymi z trudniejszych z jakimi przyszło nam się zmierzyć aczkolwiek były one warte zdobycia tych umiejętności.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Redagowali: Alicja Kozieł i Karol Piątek