Logo szkoły Reymont, rysunek budynku szkoły

PROJEKT „Wsparcie Kształcenia Zawodowego – Poprawa Efektów”

W drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015 szkoła brała udział w projekcie „Let’s e-celebrate” w ramach europejskiego programu eTwinning. Oprócz naszych uczniów projekt realizowali uczniowie Escuela Oficial de Idiomas de Vigo z Hiszpanii, Björknäsgymnasiet i Folkungaskolan ze Szwecji oraz Liceo Linguistico "A. Vallone" z Włoch.

Głównym działaniem było porównanie obchodów świąt w krajach, które przystąpiły do projektu. Na specjalnie do tego celu założonym blogu szkoły publikowały swoje prace. Uczniowie pracowali w grupach, posługując się jednym z trzech języków: angielskim, francuskim bądź hiszpańskim. Nasi uczniowie pracowali we współpracy z uczniami z Hiszpanii, używając języka angielskiego.

Wszystkie prace można zobaczyć, klikając w link:

http://letsecelebrate.blogspot.com/p/home.html

Projekt został nagrodzony Odznaką Jakości w trzech krajach: Polsce, Hiszpanii i Szwecji.

W bieżącym roku szkolnym przyłączyliśmy się do projektu „eFoodTour through Europe”, który będzie omawiał zwyczaje związane z jedzeniem i nawyki żywieniowe w krajach, które biorą udział w projekcie. Nasze prezentacje będą zamieszczane na blogu projektu:

http://efoodtour.blogspot.com/p/index.html