Logo szkoły Reymont, rysunek budynku szkoły

PROJEKT „Wsparcie Kształcenia Zawodowego – Poprawa Efektów”

W piątek, po długiej przerwie wymuszonej pandemią, mogliśmy w końcu pojechać  na zajęcia do Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.  Było to szczególne wydarzenie dla naszych pierwszoklasistów, ponieważ  po raz pierwszy mogli zobaczyć uczelnię i wziąć udział w tych wyjątkowych zajęciach z edukacji mundurowej.  Klasy zostały podzielone na sześć grup i każda z nich miała przejść przez dwanaście punktów, w których przygotowane były różne zadania i zajęcia (od podstawowej musztry i umiejętności składania meldunku, przez umiejętność ładowania broni czy strzelania do celu po odwiedziny w sali pamięci itp.). Dzień był pełen wrażeń a na jego uwieńczenie nasyceni wrażeniami , ale już nieco głodni uczniowie dostali poczęstunek – aromatyczną, prawdziwą, wojskową grochówkę. Oby w przyszłym roku nic nie stanęło na przeszkodzie i takich wyjazdów było jak najwięcej.