Logo szkoły Reymont, rysunek budynku szkoły

PROJEKT „Wsparcie Kształcenia Zawodowego – Poprawa Efektów”

Dnia 24.03.2021 r. uczennice klasy 2 TLg - Laura Kowalska, Nikola Matla i Oliwia Wierzba wraz z wychowawcą Maciejem Howisem wzięły udział w wydarzeniu online zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy

nt. „Rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic”.

Celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczestników ze strukturą, schematami i elementami rozmowy kwalifikacyjnej. Spotkanie było okazją do poznania tajników spotkania z pracodawcą, otrzymania informacji dotyczących najpopularniejszych pytań (wraz z propozycją odpowiedzi), pytań tzw. prowokujących oraz pytań badających kompetencje. Uczestnikom zostały także przybliżone metody klasyfikacji kandydatów oraz najczęstsze powody dyskwalifikacji osób ubiegających się o zatrudnienie.