Razem na Święta

Minister Edukacji Narodowej zwrócił się z apelem do szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz polskich szkół za granicą do udziału w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Reymonta w Bierutowie włączyła się w ogólnopolską akcję „Razem na Święta”, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i przygotowała świąteczny prezent dla mieszkanek Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie z filią w Jemielnej.

Prezentem były gry planszowe i puzzle,  zakupione przez poszczególne klasy oraz  przybory piśmienne i maskotki podarowane z własnych zasobów naszych darczyńców.

Przygotowane prezenty wraz ze świątecznymi życzeniami przekazano w dniu 21. 12.2020 r.  na ręce Pani Anny Lemiech – kierownika Działu Terapeutyczno-Opiekuńczego w Jemielnej.

Z uwagi na sytuację w jakiej obecnie funkcjonujemy przekazanie zebranych prezentów odbyło się w warunkach reżimu sanitarnego, niestety bez udziału Uczniów.

Akcja Razem na Święta to jedno z wielu przedsięwzięć pokazujące, że społeczność naszej szkoły otwarta jest na potrzeby drugiej  osoby i potrafi czynić dobro.