Logo szkoły Reymont, rysunek budynku szkoły

PROJEKT „Wsparcie Kształcenia Zawodowego – Poprawa Efektów”

Uczniowie Zespołu Szkól Ponadpodstawowych w Bierutowie również w tym roku  włączyli się do akcji Cała Polska czyta dzieciom . Ze względu na  niemożliwy bezpośredni kontakt z dziećmi (pandemia koronawirusa) młodzież przygotowała  wirtualną interpretację wybranych wierszy  Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wśród czytanych utworów znalazły się: Kaczka Dziwaczka, Mucha, Pan Hilary, Spóźniony Słowik, Hipopotam, Samochwała , Ryby, Żaby i Raki. Bohaterami większości bajek były zwierzęta, ponieważ hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Nagranie zostało wzbogacone oprawą muzyczną, w której wykorzystano piosenki: Witajcie w naszej bajce (Akademia Pana Kleksa)  i Mała książka – wielki człowiek ( M. Szcześniak).Za zaangażowanie się w akcję dziękujemy uczniom: Oliwii Iwaniec, Martynie Federenko, Mai Kociołek, Dorocie Jerczyńskiej, Zuzannie Rak, Karolinie Marcinkowskiej i Michałowi Szymańskiemu. Nad przygotowaniem i montażem ścieżki dźwiękowej czuwali: Wiktoria Skórka, Kamil Krystek i Piotr Konieczny. Mamy nadzieję, że  praca uczniów przyniesie   maluchom wiele radości i sprawi, że chętnie w przyszłości oddadzą  się lekturze i z książką będą za pan brat.