100 lecie urodzin sw. Jana Pawła II

18 maja 2020 roku świętowaliśmy dokładnie 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Poniżej prezentujemy kilka świadectw naszych uczniów dotyczących naszego wielkiego rodaka:

Św. Jan Paweł II (prezentacja pdf)

„ Św. Jana Pawła II cenię za to, że starał się być blisko ludzi o czy świadczy ilość podróży apostolskich i pielgrzymek, które odbył w czasie swojego pontyfikatu. Jest dla mnie autorytetem, ponieważ był w stanie wybaczyć mężczyźnie, który przeprowadził na Niego zamach.”

 

„Niestety nie pamiętam św. Jana Pawła II, ponieważ gdy zmarł miałam tylko 3 lata. Mam o Nim bardzo dobre zdanie, bo zrobił wiele dla naszego kraju, ale nie tylko. Za swój cel postawił transformację. Przyczynił się do poprawienia relacji Kościoła z Judaizmem, Kościołem prawosławnym i Wspólnotą anglikańską. Czytając o Nim informację napełniam się dumą, że mieliśmy tak wielkiego rodaka.”

 

„ Św. Jana Pawła II najbardziej zapamiętałam z opowiadań babci i rodziców oraz z filmów obejrzanych na Jego temat. Wiem, że był osobą niezwykle dobrą, ambitną, wspierał i rozumiał ludzi. Brał udział w spływach kajakowych i Światowych Dniach Młodzieży przez co pokazywał bliskość z ludźmi. Najbardziej zapamiętałam, że ulubioną Jego pieśnią była „Barka”.  Gdy słyszę ten utwór, przypomina mi się nasz wielki rodak. Cenię Go za otwartośći wiarę w ludzi, mimo tego że był poprowadzony na Niego zamach, to On sam nigdy nie zwątpił w człowieka. Jest dal mnie autorytetem, ponieważ pokazuje, że każdemu należy się druga szansa. Dzięki Niemu moja I Komunia święta mogła być jeszcze bardziej niezwykła. 1 maja 2011 r. mógł być ze maną, ponieważ byłe Jego beatyfikacja. Myślę, że gdybym mogła cofnąć się w czasie na krótką chwilę, to byłby czas, kiedy św. Jan Paweł II był w Polsce.”

 

„ Św. Jan Paweł II jest dla Mnie przyjacielem, orędownikiem. Podczas pontyfikatu próbował walczyć ze złem i wojnami. Odwiedził wiele krajów, nie wywierając presji na ich religijności, lecz dając nadzieję, że można żyć w zgodzie. Za to powinniśmy Go kochać, szanować i pamiętać o Nim.”