KOLĘDOWANIE NA LUDOWO

18.12.2019 roku za sprawą szkolnego  zespółu  Theatrum mundi  odbyło się  na kolędowanie na ludowo. Wszyscy ubrani byli w stroje ludowe i z kolędą na ustach wyruszyli na wędrówkę ulicami Bierutowa, by złożyć  życzenia  świąteczne mieszkańcom, odwiedzić różne zaprzyjaźnione miejsca   i  instytucje (Urząd Miasta i Gminy, Ośrodek Kultury i Sportu, Bibliotekę Miejską,  Szkołę Podstawową , Przedszkole Miejskie, Ośrodek Zdrowia, Dom Opieki Maranta, Policję, zakłady fryzjerskie, aptekę, pocztę, piekarnię Hert , „Jasia i Małgosię”…).

Wyruszyliśmy pełni dobrej energii   i nadziei, że naszym kolędowaniem sprawimy innym radość i tak się stało, bo wszyscy bardzo chętnie nas przyjmowali , włączali się do śpiewania kolęd, dziękowali za kultywowanie tradycji a nawet się wzruszali,  częstowali nas także łakociami i… ulubionymi (zwłaszcza przez niektórych) pierogami . Wszędzie  gdzie byliśmy przekazywaliśmy życzenia również na kartkach, które samodzielnie przygotowali uczniowie naszej szkoły. Okazało się, że staliśmy się atrakcją nie tylko dla mieszkańców, bo kierowcy widząc nasz niecodzienny wygląd zwalniali, trąbili  i przyjaźnie do nas machali. Nasze wędrowanie przyjęte było zarówno przez bierutowian jak i przejeżdżające przez nasze miasto osoby niczym radosny orszak a i nam sprawiło wiele radości i satysfakcji.

                                                                                                                                  Theatrum mundi