Szkolny dzień z pasją - 2019

24 października 2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bierutowie w  ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowano działania pod hasłem: Pasja, profesja, powołanie.

 Młodzież uczestniczyła w warsztatach, które poprowadziły osoby, pracujące w takich  zawodach jak: refleksolog, pszczelarz, logistyk, urzędnik i branża gastronomiczna. Zaproszeni goście  przybliżyli uczniom  specyfikę pracy swojego  zawodu.

 Drugim przedsięwzięciem była promocja talentów uczniów, ich pasji, zainteresowań. Chętnie swoje uzdolnienia artystyczne zaprezentowali także nauczyciele.

Można było podziwiać zdolności, m.in. muzyczne, wokalne, taneczne, malarskie, fotograficzne. Pasją okazało się także modelarstwo, wędkarstwo, pszczelarstwo - degustacja miodów, rekonstrukcje historyczne, zwierzęta. Młodzież i nauczyciele prezentowali swoje uzdolnienia w głównym holu szkoły śpiewając, tańcząc, grając na gitarze i pianinie, w  formie wystaw i prezentacji multimedialnych. Swoje pasje zaprezentowali: Kacper Góra, Alicja Szczepaniak, Łukasz Skorupski, Szymon Wypart, Adam Łyskawa, Roman Trzmielewski, Natalia Serwata, Zuzanna Kazimierowicz, Michał Szymański, Amelia Żurawka, Nikola Matla, Kamil Krystek, Błażej Piętos, Milena Iwańska, Amelia Seweryńska, Wiktoria Skórka, Kordian Pończocha, Pani Edyta Puchalska, Pan Adam Marcinkiewicz, Pan Maciej Howis, Ks. Krzysztof Kula. Artyści byli nagradzani gromkimi brawami i dyplomami.

Dziękujemy za zaangażowanie tym osobom, bo  uzdolnieniami wzbogacają nie tylko swoje życie ale i  otoczenia, wyzwalają pozytywne emocje i pozwalają patrzeć optymistycznie na świat. Dlatego odkrywajmy  nieprzeciętne zdolności, bo „pasja świadczy o wyjątkowości człowieka”.