Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19.06.2019 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wśród gości był Członek Zarządu Rady Powiatu Oleśnickiego –Pan Józef Szmaj, z rąk którego oficjalnie została powierzona funkcja dyrektora szkoły na kolejną kadencję obecnemu Panu Dyrektorowi - Wojciechowi Kobryniowi. Następnie gość wraz z Panem Dyrektorem gratulowali uczniom, którzy  mieli w tym roku największe osiągnięcia i wręczali im świadectwa z czerwonym paskiem.

Uczniem z najwyższą średnią w tym roku szkolnym jest Przemysław Bęben-5, 36, a tuż za Nim : Martyna Mróz i Patryk Bęben-oboje ze średnią 5,18 oraz Szymon Członkowski-5,06 . Pozostali uczniowie z dużymi osiągnięciami w nauce zostali nagrodzeni przez swoich wychowawców.  Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy przez swoje działania artystyczne, wolontariacie, społeczne i sportowe przyczyniali się do promowania szkoły. Nagrodę książkową otrzymała Wiktoria Skórka, za zajęcie pierwszego miejsca w szkolnym konkursie czytelniczym.Podniosłym momentem uroczystości okazało się przekazanie przez uczniów klas mundurowych Panu Dyrektorowi pucharu za zajęcie pierwszego miejsca na obozie wojskowym w Kruszwicy. Natomiast wzruszające okazało się wystąpienie Przemysława Bębna, który na obozie wojskowym zdobył tytuł najlepszego kadeta.  Przemek przekazał swój puchar Panu Dyrektorowi i podkreślił, że na jego sukces złożyła się praca wszystkich uczestników obozu. Następnie, wraz z życzeniami dobrego odpoczynku wakacyjnego, wszyscy usłyszeli o konieczności dbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Pan Dyrektor i Pani Pedagog przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Na koniec wszyscy zebrani obejrzeli film nagrany przez uczniów klasy pierwszej i drugiej liceum, który powstał  na konkurs ”Szkoła wolna od używek”. Miał on przypomnieć o zagrożeniach czyhających podczas wakacji na młodych ludzi  i ustrzec ich przed lekkomyślnością. Po tej przedwakacyjnej chwili refleksji uczniowie rozeszli się do klas na ostatnią w tym roku godzinę wychowawczą.