Obóz wojskowy w Kruszwicy

W  dniach 3-7.06.2019 uczniowie Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Bierutowie wyjechali na obóz wojskowy do Kruszwicy. Celem zgrupowania było szkolenie ogólnowojskowe, przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy,  a także ćwiczenie: spostrzegawczości, koncentracji, pamięci oraz kreatywności. Wśród zadań pojawiły się testy     z historii Polski i wojskowości. Szczególną atrakcją okazały się gry taktyczne i terenowe. Wszystkie działania wymagały umiejętności pracy w zespole.

Jadąc na obóz założenie mieliśmy takie: „JEDZIEMY PO ZWYCIĘSTWO” i tego trzymaliśmy się do końca! Plan zrealizowaliśmy w pełni!  W klasyfikacji generalnej jako szkoła zajęliśmy pierwsze miejsce, w klasyfikacji  drużynowej- obie  nasze drużyny stanęły                              na podium(miejsce pierwsze i drugie). W klasyfikacji indywidualnej- „NAJLEPSZY  KADET” bezkonkurencyjny okazał się PRZEMEK BĘBEN a tuż za nim SARA ŁĄTKA. Natomiast nagrodę specjalną otrzymała SANDRA KUŚ.

Cały tydzień upłynął nam na rozmaitych działaniach, które mimo upału i zmęczenia wykonywaliśmy z ogromnym zapałem i radością. Wróciliśmy nieco zmęczeni i niewyspani,      lecz szczęśliwi, nie tylko z powodu spektakularnych osiągnięć, ale też dlatego, że mogliśmy spędzić ze sobą dużo czasu, lepiej poznać siebie nawzajem, a także samych siebie, nauczyć się pokonywać słabości i trudności. Przekonaliśmy się również, że potrafimy stworzyć zgraną paczkę, która nie tylko potrafi dobrze się bawić, ale także może na siebie liczyć w różnych sytuacjach i wspólnie osiągać sukcesy.

                                              Uczestnicy i opiekunowie obozu wojskowego w Kruszwicy