Logo szkoły Reymont, rysunek budynku szkoły

PROJEKT „Wsparcie Kształcenia Zawodowego – Poprawa Efektów”

7 czerwca 2019 r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja polegała na wspólnym czytaniu książek w całej Polsce w tym samym czasie, by pokazać, że dzieci i młodzież czytają więcej, niż dorośli a przede wszystkim, by w radosny i prosty sposób promować czytelnictwo. Grupa licealistów  z klas mundurowych, pod opieką bibliotekarza Iwony Król i pedagoga Ryszardy Wiśniewskiej-Paluch,  podjęła się zorganizowania spotkania z dziećmi z Miejskiego Przedszkola w bibliotece szkolnej, by w niej zachęcać  maluchy do czytania. Młodzież przeniosła się do czasów dzieciństwa, czytając bajki J. Tuwima, min. Zosię Samosię,  Rzepkę, Słonia Trąbalskiego, przeprowadziła  Quiz, dotyczący bohaterów i sytuacji z  bajek, zorganizowała zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci opowiadały o swoich ulubionych postaciach. Przy okazji tego spotkania maluchy poznały szkolną bibliotekę i jej księgozbiór, zobaczyły najstarszą książkę, mającą 110 lat oraz odbyły podróż w czasie, poznając historię książki w pigułce. W trakcie wspólnej zabawy znalazł się także czas na słodki poczęstunek. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a wyrazem tego był uśmiech  na twarzach dzieci. Wychodząc z biblioteki maluchy zostały zaproszone przez nauczyciela M. Howisa, do  gabinetu, w którym to profesor  poprowadził ciekawą „lekcję”,  pokazując pomoce dydaktyczne z zakresu biologii. Przedszkolaki były zachwycone pobytem w naszej szkole. Młodzież w ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas wręczyła maluchom kolorowe balony.