Zajęcia zorganizowane przez 2 kompanię regulacji ruchu w Oleśnicy

15.03.2019 roku klasa I LO uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez 2 kompanię regulacji ruchu  w Oleśnicy. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu na temat działania tej  jednostki     w Oleśnicy i  ogólnych zadań kompanii regulacji ruchu. Następnie przeprowadzona została  musztra poprzedzona rozgrzewką. A ponieważ przebiegała sprawnie i  prowadzący pochwalił uczniów, rozpoczęła się kolejna część  zajęć: poznanie rodzajów broni, składanie i rozkładanie, zabezpieczanie, sposób przekazywania broni , przygotowanie do oddania strzału oraz strzelanie. Kolejnym punktem programu były zajęcia z zastosowaniem elementów SERE. Zadaniem uczniów było rozpalenie ogniska za pomocą krzesiwa po wcześniejszym zebraniu w terenie niezbędnego materiału do podtrzymania ognia. Ogień udało się rozpalić i można było przy nim ogrzać zmarznięte dłonie.