Studniówka 2019

„Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu.”

                                           Leopold Staff

 

26.01.2019 roku w restauracji Markus w Bierutowie odbył się wyjątkowy bal- STUDNIÓWKA.

Wszystkich gości powitali przedstawiciele klasy czwartej Technikum i trzeciej Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Justyna Paszkowska i Marcin Grabowski. Uczniowie obu klas podziękowali  Panu Dyrektorowi  Wojciechowi Kobryniowi

oraz wychowawczyniom: Pani Annie Bończuk –Wojczyszyn (kl. IV) i Pani Anecie Bryłce (kl. III) a także  Pani Magdalenie Lisowskiej, która ułożyła choreografię do  poloneza i przygotowała uczniów              do wykonania tego tradycyjnego, studniówkowego tańca. Podziękowania popłynęły także w stronę rodziców. Rodzice dziękowali natomiast Panu Dyrektorowi oraz nauczycielom za kilkuletnią, wspólną pracę i opiekę nad ich pociechami. W końcu padły słowa „ POLONEZA CZAS ZACZĄĆ” i przy pięknej muzyce Wojciecha Kilara pary z przejęciem i dostojnie ruszyły do tańca. Polonez w wykonaniu maturzystów wywołał wzruszenie i został nagrodzony gromkimi brawami. Część oficjalną zakończyło wystąpienie Pana Dyrektora, a po tym już tylko „Serdeczny druhu przybywaj, wesela z nami zażywaj! Skończymy o pianiu kura, później już tylko matura”.  Nadszedł czas na wspólną zabawę. Uczniowie      w pięknym stylu rozpoczęli ten wyjątkowy bal, zapraszając do pierwszego tańca swoich nauczycieli. Muzyka zachęcała do zabawy i parkiet wypełniał się kolejnymi pląsającymi. W przerwie                      „ku pokrzepieniu” strudzonych tancerzy, pojawił się piękny, smakowity tort. Ciekawym urozmaiceniem okazała się zabawa z „pudełkiem- niespodzianką”, w którym ukryte były zadania wymagające kreatywności i refleksu. Ich wykonanie wywołało wiele radości. I znów tańcom nie było końca… a zabawa zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią skończyła się „o pianiu kura”.

     Bal studniówkowy był pięknie przygotowany i przebiegł we wspaniałej atmosferze, a wpłynęło  na to  ogromne zaangażowanie rodziców i dobre nastroje uczestników.