Jasełka 2018

20.12.2018 roku kolejny raz poszliśmy do zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Tym razem przygotowaliśmy dla nich jasełka.  W trakcie przedstawienia śpiewaliśmy kolędy, w czym, z wielkim  zaangażowaniem, wspierały nas dzieci  i opiekujące się nimi panie. Na zakończenie przedstawiciele wszystkich grup otrzymali kartki świąteczne, które nasi uczniowie wykonali własnoręcznie. Spontaniczna reakcja dzieci  jak zawsze sprawiła nam ogromną radość .

Tego samego dnia poszliśmy z odwiedzinami do „Maranty”. Wraz z pensjonariuszami  śpiewaliśmy kolędy a na zakończenie rozdaliśmy zrobione przez uczniów naszej szkoły upominki: kartki i ozdoby świąteczne. Jak zawsze zostaliśmy bardzo gorąco przyjęci. To spotkanie dostarczyło, zarówno nam jak i mieszkańcom ośrodka, bardzo wielu wzruszeń. To utwierdziło nas w przekonaniu, że warto poświęcić swój czas, by sprawić innym choć odrobinę radości.

Jasełka dla naszej szkolnej społeczności przedstawiliśmy w auli 21 grudnia.  Po tym przypomnieniu wydarzeń, które przyczyniły się do obchodzenia świąt Bożego Narodzenia byliśmy gotowi do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.