Obchody Dnia Podchorążego w Akademii Wojsk Lądowych

28.11.2018 roku  uczestniczyliśmy   w corocznym święcie Dnia Podchorążego  w Akademii  Wojsk Lądowych im.  gen. T. Kościuszki   we Wrocławiu.  W ramach obchodów święta  uczelni  mieliśmy okazję sprawdzić się na symulatorze pojazdu   „JASKIER”, czy poznać tajniki strzelania z wykorzystaniem urządzenia szkolno- treningowego do broni strzeleckiej „ŚNIEŻNIK”. Później ćwiczyliśmy  elementy musztry, a następnie mogliśmy sprawdzić swoje siły poznając zadania z egzaminu sprawnościowego dla kandydatów na AWL. Później mogliśmy także poznać możliwości broni strzeleckiej.

Dni otwarte uczelni zakończyły się spektaklem pt. „ Historia odzyskania niepodległości. Od nocy do brzasku- impresje polskie ” , który został przygotowany i przedstawiony przez uczniów  z kółka teatralnego naszej szkoły oraz zespół Bierutowianie Bis. Po chwilach pełnych emocji przyszła chwila na poznanie uczelni od kuchni, bowiem zostaliśmy zaproszeni na prawdziwą wojskową grochówkę. Po tym żołnierskim obiedzie podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna z nich zajęła się przygotowaniami do reprezentowania naszej szkoły podczas dalszej części obchodów Dnia Podchorążego na wrocławskim Placu Wolności, druga  natomiast miała przerwę, którą wykorzystała na zwiedzanie Panoramy Racławickiej.  Tegoroczne  obchody  Dnia  Podchorążego były szczególne, gdyż Prezydent  RP Pan Andrzej Duda nadał nowy sztandar Akademii Wojsk Lądowych, którego matką chrzestną została  córka płk. W. Pileckiego- Zofia Pilecka- Optułowicz.  Uroczystości  zakończyła defilada pododdziałów, którymi dowodzili podchorążowie AWL. Brała w niej udział również  kompania reprezentacyjna naszej szkoły.