Klasa Mundurowa na szkoleniu!

W dniach od 04 – 08.06.2018r. na terenie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie uczniowie klasy mundurowej pod kierownictwem przedstawicieli Wydziału Wychowawczego AWL wzięli udział w zgrupowaniu z przysposobienia obronnego. Na zgrupowaniu spotkali się kadeci z Kruszwicy, Wschowy, Kamiennej Góry i Henrykowa.

Uczniowie zdobyli nowe umiejętności z zakresu taktyki, bytowania, regulaminów, strzelania z broni   pneumatycznej, musztry oraz podstaw łączności. W ramach zgrupowania zorganizowano również zawody użyteczno-bojowe „Gra taktyczna Lider” o puchar Rektora-Komendanta AWL. Uczniowie rywalizowali indywidualnie i drużynowo w takich konkurencjach jak: marsz kondycyjny, gra terenowa połączona z bytowaniem w lesie. Zorganizowano również tradycyjne zawody sportowe, których zadaniem było sprawdzenie szybkości, zwinności, siły oraz wytrzymałości zawodników.

Tytuł „Najlepszy Kadet” otrzymała Nicola Szylle. Rywalizowano również o tytuł najlepszego strzelca. Tutaj najlepszym okazał się nasz uczeń Patryk Bęben. W zawodach ogólnych zdobyliśmy 3 miejsce.