Walentynki 2018

    

W  środę  -14.02.2018 r.  świętowaliśmy w naszej szkole  WALENTYNKI.  Zabraliśmy widzów w podróż  po teatrach  Europy,  by pokazać   jak  przez  wieki postrzegane i przedstawiane było to najważniejsze z uczuć- MIŁOŚĆ.  Odwiedziliśmy :  Teatr  Bolszoj  w  Moskwie, Studio Buffo w Warszawie, Teatr  Rojas  w Toledo, Gdański Teatr Szekspirowski,   Międzynarodowy Festiwal Teatrów  Ulicznych w Krakowie oraz Teatr Capitol  we Wrocławiu, byliśmy nawet na planie filmowym  na Sycylii.

          Aktorzy popisali się wyśmienitą  grą  aktorską  a także świetną  improwizacją. Zachwycająco szybka  i  płynna  była zmienność  kostiumów,  scenografii  oraz  ról bohaterów. A tłem do tych artystycznych  pokazów  była  różnorodna  muzyka : od klasycznej, przez filmową po popową i rockową .

           Po reakcji publiczności widać było, że występ bardzo się spodobał. Widzowie nie kryli  zachwytu i nagradzali nas gromkimi brawami,  gdyż  z tego naszego  walentynkowego  przeglądu  sztuk wyszedł nam prawdziwy  rollercoaster.

           Zwieńczeniem  naszego przedstawienia  były słowa Pana Dyrektora, który odwołując  się do  Listu do Koryntian  świętego Pawła  pożyczył nam prawdziwej , pięknej miłości.

 

                                                                          Andżelika Skórka, Kacper Kowal, Przemek Bęben- kl. 1 LO