Wycieczka na Polagrę

W dniach 27 - 28 września 2017  roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie wraz z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Orła Białego w Międzyborzu uczestniczyli w wycieczce do Poznania na Polagrę w ramach projektu "Powiat Oleśnicki dla rynku pracy". Z naszej Szkoły udział brali uczniowie z klasy 2, 3 i 4 technikum agrobiznesu pod opieką nauczycieli: Waldemara Sobczaka i Macieja Howisa. W pierwszym dniu wycieczki w drodze do Poznania młodzież zwiedziła Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-spożywczego w Szreniawie.
W trakcie zwiedzania uczestnicy mieli możliwość poznania dziejów rolnictwa  i przetwórstwa spożywczego", jakie funkcjonowało na terenach Polski od średniowiecza do czasów współczesnych. W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzali targi Polagrę Tech i Polagrę Food. Podczas zwiedzania mieli okazję poznać najnowsze maszyny i urządzenia wykorzystywane w przetwórstwie spożywczym oraz technologie wykorzystywane do pakowania i magazynowania żywności.