KLASY MUNDUROWE Z BIERUTOWA ZDOBYŁY PUCHAR REKTORA WSOWL

W dniach 29 maja – 2 czerwca 2017 roku na terenie Ośrodka Jeździeckiego w Rakowie Wielkim zorganizowano obóz z przysposobienia obronnego dla uczniów klas o profilu mundurowym z Dolnego Śląska. W szkoleniu na poligonie wzięło udział 250 uczniów,
z ośmiu szkół współpracujących z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Opiekunami kadetów z klasy I LO i II LO ZSP w Bierutowie, uczestniczących w tym wydarzeniu, byli mgr Aneta Bryłka i ppłk Wojciech Czerechowski.

Na poligonie w Rakowie Wielkim uczniów obowiązywał wojskowy porządek dnia. Wstawali o 6:00, brali udział w porannym rozruchu fizycznym, a później w zorganizowanych dla nich zajęciach.

W ramach obozu, przeprowadzono także dla młodzieży, zawody użyteczno-bojowe
w następujących konkurencjach: gra taktyczna, gra taktyczna połączona
z obozowaniem w lesie, zawody sportowe ukierunkowane na sprawdzanie szybkości, zwinności, siły oraz wytrzymałości uczniów. Przebiegały one w duchu  rywalizacji, a za każde wykonane zadanie drużyny otrzymywały punkty. Nagrodą dla zwycięzców był Puchar Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusz Kościuszki we Wrocławiu.

W klasyfikacji indywidualnej tytuł "Najlepszego Kadeta” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie zdobył Karol Piątek, uczeń klasy II LO.

W klasyfikacji generalnej zawodów użyteczno-bojowych klas mundurowych o Puchar Rektora- Komendanta WSOWL we Wrocławiu - I MIEJSCE, spośród ośmiu szkół, zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie im. Władysława Reymonta, pod opieką mgr Anety Bryłki.