KOLEJNE AWANSE W KLASIE MUNDUROWEJ… ZAJĘCIA W WSOWL WE WROCŁAWIU

Jak dobrze zakończyć tydzień nauki? Na to pytanie ciekawej odpowiedzi mogą udzielić uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie, którzy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W piątek 27 stycznia 2017 roku młodzież z dwóch klas mundurowych – 1 LO oraz 2 LO spędziła czas na wykładach i ćwiczeniach zaplanowanych przez współpracującego ze szkołą Pana mjr Wojciecha Czerechowskiego.Zajęcia rozpoczęły się wykładem na temat sposobów komunikacji z wykorzystaniem sprzętu łączności. Młodzież miała okazję zobaczyć urządzenia używane w komunikacji oraz posłuchać, w jaki sposób w wojsku przekazywane są komunikaty.

Następnie uczniowie zostali przeprowadzeni na salę treningową, gdzie zaczęły się zajęcia fizyczne, które wszystkim bardzo się podobały – po krótkiej rozgrzewce obejmującej wykonywanie przewrotów oraz gwiazd, młodzież nauczyła się, w jaki sposób należy się bronić w razie ataku: jak padać na ziemię, by sobie nie zrobić krzywdy, a także jak chwytać atakującego nas przeciwnika.

Bardzo interesującym punktem było spotkanie z weteranami misji wojennych, którzy przedstawili historię misji wojskowych oraz przybliżyli uczniom, na czym polega praca żołnierzy w kontyngentach pełniących służbę w międzynarodowych siłach zbrojnych.

Uwieńczeniem wizyty w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych było nadanie stopni awansu przez Pana mjr Czerechowskiego. Pięć osób z klasy 1 LO awansowało z szeregowego kadeta na starszego szeregowego kadeta, trzy osoby z 2 LO otrzymały awans na kaprala kadeta i trzy osoby, również z klasy 2 LO awansowały na starszego kaprala kadeta. Awansowanym uczniom gratulujemy, a Panu mjr Wojciechowi Czerechowskiemu dziękujemy za zorganizowanie zajmujących zajęć.