Logo szkoły Reymont, rysunek budynku szkoły

PROJEKT „Wsparcie Kształcenia Zawodowego – Poprawa Efektów”

8.02.2020 roku w Solnikach Małych  odbył się wyjątkowy bal- STUDNIÓWKA.

Wszystkich gości powitali przedstawiciele klasy czwartej Technikum i trzeciej Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Sandra Kuś i Jakub Matyjaszewski. Uczniowie podziękowali  Panu Dyrektorowi  Wojciechowi Kobryniowi oraz wychowawczyniom: Pani  Edycie Puchalskiej(kl. III LO) i Pani Katarzynie Zychli (kl. IV T) a także  Pani Magdalenie Lisowskiej, która ułożyła choreografię do  poloneza i przygotowała uczniów do wykonania tego tradycyjnego, studniówkowego tańca. Podziękowania popłynęły także w stronę rodziców. Rodzice dziękowali natomiast Panu Dyrektorowi oraz nauczycielom za kilkuletnią, wspólną pracę i opiekę nad ich pociechami. W końcu padły słowa „ POLONEZA CZAS ZACZĄĆ” i przy pięknej muzyce Wojciecha Kilara pary z dostojnie i z przejęciem ruszyły do tańca. Polonez w wykonaniu maturzystów wywołał zachwyt i  wzruszenie oraz został nagrodzony gromkimi brawami. Część oficjalną zakończyło wystąpienie Pana Dyrektora. Nadszedł czas na wspólną zabawę. Licealiści zaprosili gości na humorystyczny program artystyczny podsumowujący ich trzyletni pobyt w szkole. Jak zawsze wykazali się kreatywnością, umiejętnościami aktorskimi i poczuciem humoru. Maturzyści w pięknym stylu rozpoczęli ten wyjątkowy bal, zapraszając do pierwszego tańca swoich nauczycieli.  Bal urozmaicały zabawy prowadzone przez DJ-a. Różnorodność gatunkowa muzyki i wspólne zabawy sprawiały, że każdy mógł zaistnieć na parkiecie. Jednak gwiazdą imprezy okazał się Kuba, który swoimi tanecznymi solówkami podbił serca wszystkich uczestników studniówki. I znów tańcom nie było końca… a zabawa zgodnie                 z wcześniejszą zapowiedzią skończyła się „o pianiu kura”.

     Bal studniówkowy był pięknie przygotowany i dopracowany w najmniejszych detalach. Przebiegł we wspaniałej atmosferze, a wpłynęło  na to  ogromne zaangażowanie rodziców i dobre nastroje uczestników. Teraz zostanie pięknym wspomnieniem…